Світ

Росія зірвала експертні переговори про транзит газу, проте візьме участь у політичних — МЗС

Олена Зеркаль
Світ/Росія зірвала експертні переговори про транзит газу, проте візьме участь у політичних — МЗС
Зберегти
Вигляд
Російський газовий монополіст Газпром зірвав тристоронні переговори на рівні експертів щодо технічних умов транзиту російського газу до ЄС через газотранспортну систему України.

«Газпром зірвав технічні тристоронні консультації по газу, намагаючись своєю безконтрольністю залякати Європу і нав'язати свої поняття замість цивілізованих правил. Логіка проста — не звертати увагу ні на кого, будувати «Північний потік-2» не чекаючи остаточних дозволів, ігнорувати своїх же ж партнерів», — повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Зазначається, що відповідні переговори мали відбутися 15 січня у Брюсселі за участю представників Нафтогазу, Газпрому та ЄС. На них мали обговорити технічні умови продовження транзиту газу через Україну після завершення чинного контракту про транзит 31 грудня 2019 року.

Водночас, Зеркаль додала, що українська та європейська сторони провели «змістовні розмови» щодо реформи українського ринку газу, та також щодо подальшої долі тристоронніх переговорів щодо транзиту газу.

Нагадаємо, що тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС на політичному рівні щодо транзиту газу відбудуться у Брюсселі 21 січня.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Пов`язані новини