росіяни проводять обмежені наступи під час «оперативної паузи», бо розуміють, що ЗСУ можуть перехопити ініціативу — ISW

російські війська продовжують проводити більш обмежені наступи уздовж лінії фронту, адже усвідомлюють небезпеку перехоплення українцями ініціативи. А це у той час, коли міноборони рф оголосило про «оперативну паузу».

Про це кажуть в американському Інституті вивчення війни (ISW) 8 липня.

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що російські війська станом на 8 липня не взяли «оперативної паузи» і продовжують обстріли населених пунктів та перекидають додаткові танкові підрозділи на Донбас.

Водночас в ISW запевняють, що заява Гайдая, ймовірно, зображає плутанину щодо значення виразу «оперативна пауза» та того, як така «пауза» насправді проявляється під час війни.


Дослідники раніше казали, що «російські сили, ймовірно, обмежаться відносно невеликими наступальними діями». Так вони будуть намагатися створити умови для більш значних наступальних операцій.

Тобто вони мають на увазі, що «оперативна пауза» не вимагає повного припинення активних бойових дій.


Аналітики кажуть, що російське військове командування, яке 7 липня оголосило оперативну паузу, мабуть, визнало необхідність паузи з огляду на стан російських сил.

Дослідники вважають, що російські війська, які взяли під контроль Сєвєродонецьк та Лисичанськ, потребують відновлення бойової потужності та нарощування можливостей підтримки.

«Вони природньо припинили зусилля з проведення широкомасштабних наступальних операцій у цьому секторі ведення бойових дій, поки реорганізовують, підсилюють та поповнюють свої втомлені війська», — заявили в ISW.

Саме тому аналітики думають, що російсько-окупаційні війська перебувають в «оперативній паузі» у цьому секторі.

«Усвідомлюючи небезпеку перехоплення українцями ініціативи та переходу до власного наступу, російські війська продовжують проводити більш обмежені наступальні дії уздовж лінії фронту», — йдеться у звіті.

Там додали, що коли російське військове командування вирішить про достатню готовність до відновлення більшої наступальної операції, воно, імовірніше за все, «продовжить масштабне просування з великою кількістю військ і більшою завзятістю, ніж зараз». А вихід з оперативної паузи може бути поступовим і не відразу помітним.

Ключова умова «оперативної паузи» — це створити видимість, що її або немає, або вона буде занадто короткою, аби противник не встиг перехопити ініціативу.