росіяни знайшли спосіб збивати з курсу ракети HIMARS — CNN

російські окупанти за допомогою електронних засобів придушення можуть збивати з курсу ракети HIMARS, які запускають українські військові.

Про це пише CNN із посиланням на п’ять американських, британських і українських джерел.

Джерела зазначають, що останніми місяцями росія дедалі частіше перешкоджає роботі ракетних комплексів американського виробництва, використовуючи засоби РЕП. Зокрема, окупанти намагаються вивести з ладу систему наведення на ціль за допомогою GPS, що призводить до того, що ракети не влучають у ціль.

Як зауважує CNN, свого часу ракетні системи середнього радіуса дії HIMARS були визнані як такі, що змінюють правила гри та відіграють ключову роль у війні.

Проте один з операторів безпілотника на східному фронті розповів, що росіяни здійснюють «значні» спроби заглушити HIMARS. За його словами, він не стикався з такими засобами РЕП до листопада 2022 року.

Інший оператор безпілотника на південному фронті заявив, що ефективність HIMARS різко впала, водночас попередивши, що вони все ще дуже потрібні та на них покладаються, але вони вже не так домінують, як колись.

Це змушує американських і українських чиновників шукати можливості налаштувати програмне забезпечення HIMARS у такий спосіб, щоб протистояти російським зусиллям із глушіння.

Неназваний американський посадовець підтвердив, що США консультували українців щодо того, як ідентифікувати та знищувати російські засоби перешкод, оскільки існує обмежена кількість способів модифікації HIMARS та їхніх ракет.

Зараз американці розробляють оновлення програмного забезпечення як для систем націлювання, так і для ракет HIMARS, зазначило поінформоване джерело.

Водночас неназваний високопосадовець Пентагону не вважає російські зусилля з глушіння успішними. За його словами, 1 травня Сили оборони України без проблем випустили 18 ракет, що приблизно відповідає щоденній кількості за останні кілька тижнів.

CNN пише, що на сьогодні Україна отримала 18 американських HIMARS, а США зобов’язалися надіслати ще 20. За даними Державного департаменту США, інші країни-члени НАТО передали Україні 10 таких реактивних систем залпового вогню.