Росії доведеться будувати на кордоні оборонні ешелони, якщо Україна вступить у НАТО. Про це заявив директор департаменту загальноєвропейського співробітництва МЗС Росії Андрій Келін.

Таку заяву він зробив на майданчику дискусійного клубу «Валдай».

За його словами, вступ України та Грузії до НАТО стане великою військовою та економічною проблемою для Росії.

«Нам доведеться вибудовувати оборонний пояс поблизу нашої нинішньої третьої столиці — Сочі», — сказав Келін.

Російський дипломат переконаний, що найближчим часом вступу України та Грузії до складу альянсу не відбудеться.

«Але якщо відносини будуть запущені, якщо наші західні — партнерами вже і не назвеш — підуть шляхом нагнітання подальшої конфронтації, звичайно, це може статися без сумніву. І нам доведеться до цього дуже серйозно готуватися», — повідомив Андрій Келін.

28 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про національну безпеку, який визначає вступ до ЄС та НАТО фундаментальними інтересами України.

11 липня 2018 року учасники саміту НАТО у заключній декларації за результатами зустрічі в Брюсселі підтримали прагнення України вступити до складу Альянсу.

20 вересня 2018 року Верховна Рада відправила на розгляд у Конституційний суд України законопроект про внесення змін до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО.

25 жовтня 2018 року президентка Парламентської асамблеї Альянсу Раса Юкнявічене повідомила, що вступ України до НАТО цілком реальний.

/Діана Ландсберг

Поділитись: