Рада Європи готова повернути Росії право голосу в Парламентській асамблеї (ПАРЄ), якого її позбавили у 2014-му за незаконну анексію Криму. Після втрати права голосу Москва відмовилася брати участь в роботі асамблеї, а з літа 2017 року припинила платити членські внески.

Це зазначено у заяві, яку схвалили міністри закордонних справ 47 країн-членів Ради Європи на засіданні Комітету міністрів Ради 17 травня, пише DW.

Остаточне рішення щодо цього питання має ухвалити Парламентська асамблея Ради Європи.

Якщо це станеться, то Росія зможе у терміновому порядку призначити делегацію для участі в пленарному засіданні ПАРЄ в кінці червня. На цьому засіданні мають обрати нового генерального секретаря Ради Європи та кілька суддів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

У документі наголошують, що всі країни-члени РЄ повинні мати право брати участь в роботі Ради Європи та ПАРЄ на рівноправній основі.

«Добре, що ми домовилися про те, що Росія залишиться в Парламентській асамблеї і в Раді Європи, особливо тому, що це зберігає за мільйонами росіян право звертатися до Європейського суду з прав людини», — зазначив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Росія зацікавлена ​​в тому, щоб продовжувати роботу в Раді Європи й не відмовляться від зобов'язань, які на неї покладені, зокрема і фінансових.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не був на конференції Комітету, де ухвалили це рішення. Раніше він заявляв, що держави, які виступають за повернення Росії в ПАРЄ, несуть частку відповідальності за зрив Мінських угод, які врегульовують війну на Донбасі.

Поділитись: