Федеральна служба РФ із нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) створила в Telegram свій офіційний канал. До цього понад 2 роки вона без успіху намагалася заблокувати ресурс на території Росії.

Про це повідомила сама Служба у своєму Twitter.

«Ми тут подумали й вирішили: якщо вам зручніше читати новини Роскомнадзору в Telegram, значить у вас повинна бути така можливість», — ідеться в повідомленні.

Коли саме створили канал, не зазначають, але не пізніше ніж 29 жовтня. Тоді там опублікували перше повідомлення.

Роскомнадзор проти Telegram

Федеральна служба РФ понад 2 роки боролася з Telegram, намагаючись його заблокувати на території країни. Офіційно під забороною ресурс був із квітня 2018 року до червня 2020 року.

Заблокувати його постановив суд, а причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.

Водночас, попри намагання російської влади блокувати месенджер, він продовжив працювати в Росії.

У червні Telegram в Росії розблокували. У Роскомнадзорі тоді заявили, що позитивно оцінили висловлену засновником месенджера Павлом Дуровим готовність протидіяти тероризму та екстремізму.

На початку червня до російської влади з проханням розблокувати Telegram звернувся сам Дуров. А 15 червня відповідний законопроєкт зареєстрували в Державній думі. Таке рішення обґрунтовували тим, що російська влада використовує Telegram як один зі своїх офіційних ресурсів

Поділитись: