«Роскосмос» знизить орбіту МКС на прохання NASA. Навіщо це потрібно?

«Роскосмос» на прохання NASA знизить орбіту Міжнародної космічної станції. Це потрібно для забезпечення умов для дослідження американських науковців.

Про це повідомили на сайті «Роскосмосу».

Ракетно-космічна корпорація «Енергія» імені С. Корольова зменшить на кілька кілометрів середню висоту орбіти МКС і найближчими роками постійно підтримуватиме політ станції на цій висоті.

«На прохання американців, для забезпечення умов проведення їхніх експериментів, ми переходитимемо на іншу орбіту. Тепер літатимемо не на орбіті 419 км, а на 3 км менше — 416 км», — повідомили в «Енергії».

Російська сторона може підтримувати таку середню висоту орбіти МКС аж до ухвалення рішення про затоплення станції.

Для корекції висоти використовують двигуни службового модуля «Зірка» російського сегмента МКС або пристикованих до неї вантажних кораблів «Прогрес МС».

Чому МКС затоплять?

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) заявило, що МКС пропрацює ще принаймні до 2030 року, а потім її безпечно виводитимуть з роботи. Зокрема, станцію мають опустити над незаселеною зоною південної частини Тихого океану (SPOUA) в районі «Точки Немо» ㅡ умовної точки у Світовому океані, що вважається найвіддаленішою від будь-якої суші на Землі.

Технічний термін роботи МКС обмежений основною конструкцією. Решту систем (електропостачання, контролю за навколишнім середовищем, життєзабезпечення та зв’язку) можна відремонтувати та замінити. Але на термін експлуатації основної конструкції впливає динамічне навантаження — наприклад, стикування/розстикування апаратів — та інші чинники.

Так, вже зараз NASA готуються підтримувати постійну присутність США на низькій орбіті Землі шляхом переходу з Міжнародної космічної станції на інші платформи.