У російському модулі МКС регулярно фіксують витік повітря. Через це NASA нібито не виключає ізоляцію модуля
На російському модулі Міжнародної космічної станції з 2019 року регулярно фіксують витік повітря. Російські медіа повідомили, що в NASA нібито запропонували повністю ізолювати модуль «у найгіршому разі».
Про ізоляцію модуля повідомляє «Интерфакс» із посиланням на слова директорки NASA з Міжнародної космічної станції Робін Гейтенс.
«У найгіршому варіанті розвитку подій ми можемо перманентно ізолювати цей модуль», — наводить агентство слова Гейтенс із засідання Комітету з освоєння космічного простору та пілотованих польотів Консультативної ради NASA.
За її словами, російські та американські фахівці продовжують роботу з пошуку витоку. Гейтенс зазначила, що витік маленький, тому його складно виявити детекторами й ультразвуковими засобами діагностики.
У доповіді та презентації Гейтенс не згадується пропозиція про повну ізоляцію модуля. Водночас там вказано, що витік повітря у модулі фіксують із вересня 2019 року. Крім того, у березні 2021 року бригада залатала одну тріщину та встановила герметичний захист, щоб запобігти витоку в іншому місці.
Також ідеться про те, що витік не становить безпосередньої небезпеки для екіпажу й транспортного засобу. А команди МКС спільно працюють над визначенням нових джерел витоку.
«Зараз на станції достатньо газу, який планують запустити, щоб підтримувати належний рівень атмосферного тиску, поки проблема [витоку] не буде розв'язана», — йдеться у доповіді.
У «Роскосмосі» відреагували на повідомлення російських медіа про ізоляцію модуля. Там зазначили, що російські космонавти у грудні 2021-го знайшли «ймовірне останнє місце витоку» в проміжній камері службового модуля «Зірка» російського сегмента МКС. Проблему мають подолати після того, як на станцію доставлять засоби для герметизації, цитує ТАСС.
- Поділитися: