Рослини на планеті приблизно у 7 разів краще можуть пристосуватися до глобального похолодання, ніж до потепління. Однією з причин є те, що протягом їхнього розвитку вони частіше стикалися з різкими похолоданнями, ніж потепліннями.

Відповідне дослідження опублікували у виданні Science.

Команда міжнародних вчених провела метааналіз наукових робіт про те, як рослини реагують на зміну температури. Вони досліджували 590 різних ділянок рослин у Південній Америці, Африці, Азії та Австралії.

Так, вчені з'ясували, що рослини, зокрема у помірних широтах, краще пристосовані до можливого похолодання, ніж до потепління. Дослідники представили коефіцієнт стійкості до тепла та до холоду.

Так, вони виявили, що середній коефіцієнт стійкості до тепла рослин дорівнює 11, а коефіцієнт стійкості до холоду — 76. На думку вчених, у процесі еволюції у рослин було більше можливостей звикнути саме до холоду, а не до тепла.

За словами науковців, коли середня температура повітря збільшується до 32,2°C у рослин зменшується здатність поглинати вуглекислий газ. Крім того, разом із потеплінням на здатність вбирати вуглекислий газ впливають дії людини, зокрема пожежі.

Науковці попереджають, що їхнє дослідження обмежене і не репрезентує усі рослини на планеті. До того ж вони більше аналізували дані про рослинність у північні півкулі, водночас вони потребують більше даних із південної півкулі.

Поділитись: