Понад 3 мільярди людей проживатимуть у непридатних для життя районах з екстремально високою температурою, якщо планета буде нагріватися з нинішніми темпами упродовж 50 років.

Про це передає CNN з посиланням на дослідження Національної академії наук США.

Так, на кожен 1°C потепління 1 мільярду людей доведеться переселятися в прохолодніші регіони або пристосовуватися до нових екстремальних температур.

Наразі більшість населення світу проживає в районах із середньорічною температурою від 11 до 15 °C. Менша кількість людей проживає у районах із температурою від 20 до 25°C, а саме в Південній Азії. На думку вчених, у таких природних умовах люди жили останні 6 тисяч років.

Водночас до 2100 року середньорічна температура у світі зросте на 3°C. Це може мати серйозні наслідки для вирощування продуктів, доступу до води та міжнародних конфліктів, спричинених міграцією.

Наразі найбільш спекотним місцем на Землі є регіон Сахари в Африці, де середньорічна температура приблизно 29 °C. Такі умови охоплюють 0,8% суші. До 2100 така спека, як у Сахарі вже спостерігатиметься на 19% поверхні Землі та вплине на понад 3 мільярди людей, які можуть стати кліматичними мігрантами.

Водночас дослідники зазначили, що за скорочення глобальних викидів вуглецю кількість людей, які постраждають від змін клімату, може зменшитися вдвічі. Також науковці наголосили, що вони спрогнозували найгіршу ситуацію, але існує «ряд невизначеностей щодо того, як кліматична криза вплине на переміщення населення», тому їхнє дослідження не можна використовувати, як остаточний прогноз.

Поділитись: