Підвищення рівня вуглекислого газу в повітрі впливає на збільшення споживання води рослинами. Для жителів Північної Америки, Європи та Центральної Азії води залишається все менше.

У дослідженні американських вчених, опублікованому в журналі Nature Geoscience, зазначено, що підвищення рівня CO2 і збільшення температури землі означають, що рослини ростимуть більшими і «висмоктуватимуть» багато води. Дослідники називають це «поганими новинами для людей».

До кінця століття рослини зможуть споживати значно більше води, залишаючи все менше для людей по всій Північній Америці, Європі та Центральній Азії, навіть якщо йтиме більше дощів і снігів.

«Рослини — це як солома атмосфери, яка домінує над тим, як вода тече з землі в атмосферу», — говорить автор дослідження і географ клімату Джастін Манкін. 

Водночас він звертає увагу, що у північних та тропічних регіонах буде достатньо опадів, щоб компенсувати додатковий ріст рослин.

На його думку, без масштабного скорочення викидів вуглекислого газу в найближчі десятиліття середня глобальна температура зросте між 4 і 6 градусами Цельсія, з майже подвоєнням атмосферного CO2 до кінця століття. В результаті цього «вибухне» рослинний світ, поглинаючи все більше води та зменшивши її кількість для людей.

авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: