Економіка

«Роснефть» не збирається обмежувати видобуток нафти

Економіка/«Роснефть» не збирається обмежувати видобуток нафти
Зберегти
Вигляд

Голова «Роснефти» Ігорь Сєчін заявив, що його компанія не обмежить видобуток нафти в рамках можливої угоди з Організацією країн-експортерів нафти — ОПЕК. Про це повідомляє Reuters.

Він підкреслює, наскільки Росії важко змусити нафтодобувні компанії заморозити чи скоротити свою роботу в рамках потенційної угоди з ОПЕК, призначеної для підтримки цін на нафту.

Президент Росії Владімір Путін заявив на енергетичному конгресі 10 жовтня, що Росія готова приєднатися до пропонованих ОПЕК обмежень, але не розкрив подробиць.

«Чому ми повинні це робити?», — заявив у Стамбулі Сєчін, відомий своїм ворожим ставленням до ОПЕК, коли його запитали, що буде, як «Роснефть» обмежить видобуток.

Раніше Сєчін повідомляв, що «Роснефть» у цьому році планує видобути нафти ще більше, ніж у минулому. Він також сумнівається, що такі країни ОПЕК, як Іран, Саудівська Аравія та Венесуела скоротять видобування.

Видобуток нафти в ОПЕК, ймовірно, досягне найвищого рівня у вересні, оскільки Ірак збільшив експорт на північ, а Лівія відкрила деякі зі своїх старих нафтових терміналів.

В минулому було кілька спроб Росії та ОПЕК об’єднати зусилля, щоб стабілізувати нафтові ринки, однак це не приносило успіху. За ствердженням російських нафтовиків, скоротити видобуток, щоб підтримати падіння світових цін, неможливо із чисто технічних причин, пов’язаних з кліматом в Сибірі.

Всього в Росії нафтою займається небагато компаній. Це контрольована на 69,5% державою «Роснефть», приватні «Лукойл» ті «Сургут», державні «Газпром нефть» і «Татнефть».

Усі компанії планують збільшити видобуток в 2017 році приблизно на 1,6%. 

Сєчін давно стверджував, шо підвищення цін на нафту в результаті спільних дій ОПЕК і держав, що не є членами цієї організації, дозволить США відновити зростання виробництва в дорогих сланцевих родовищах.

«Американці хочуть цього — 50$ за баррель — найбільше, щоб проекти сланцевої нафти стали вигідними. І 60$ за баррель призведе до збільшення сланцевих проектів», — зазначив Сєчін.

Нагадаємо, раніше на Світовому Енергетичному Конгресі ОПЕК Росію попросили зменшити видобуток палива, аби стабілізувати ситуацію на глобальному ринку.

Пов`язані новини