Російська державна нафтогазова компанія «Роснефть» повідомила про потужну хакерську атаку на свої сервери.

Російська державна нафтогазова компанія «Роснефть» повідомила про потужну хакерську атаку на свої сервери.

Про це йдеться в повідомленні компанії у Twitter.

Також зауважується, що «Роснефть» звернулась до правоохоронних органів з приводу кібератаки.

Як повідомляє російське видання «Ведомости» з посиланням на джерело в одній зі структур компанії, всі комп'ютери «одночасно перезавантажились, після чого завантажилиось невстановлене програмне забезпечення і на екрані з’явилась заставка вірусу WannaCry».

Зауважимо, що 27 червня українські банки атакував комп'ютерний вірус-вимагач, схожий на WannaCry. У Національному банку України завали це найбільшою «хакерською» атакою. За даними Громадського, під хакерську атаку потрапили «Укрпошта», державний «Приватбанк» та «Ощадбанк». Згодом про атаки почали повідомляти приватні компанії. 

Нагадаємо, що 12 травня вірус із вимогою викупу вразив десятки тисяч комп’ютерів у різних країнах. Вірус блокував комп'ютери банером з вимогою заплатити біткоінами за відновлення системи (300 доларів або 0,12 біткоінів(станом на 27.06). У разі невиплати WannaCry погрожував протягом доби видалити файли з комп'ютера.

Найбільше таких випадків було виявлено в Росії, Україні і Тайвані.

Зокрема, подібної атаки зазнали лікарні Британії, іспанська компанія Telefonica, в Росії подібний вірус вразив внутрішню комп'ютерну систему МВС, а також компанію «Мегафон».

Пізніше видання The Telegraph повідомило, що хакери, вірусна атака яких заблокувала файли, ймовірно пов’язані з Росією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: