УКРАЇНА

«Роттердам+» остаточно скасують у липні 2019 року — регулятор

23 серпня, 2018 17:31
УКРАЇНА/«Роттердам+» остаточно скасують у липні 2019 року — регулятор
Зберегти
Вигляд
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення про остаточне скасування формули «Роттердам+» з липня 2019 року у зв’язку із запровадженням нового ринку електроенергії.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення про остаточне скасування формули «Роттердам+» з липня 2019 року у зв’язку із запровадженням нового ринку електроенергії.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні регулятора 23 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

В той же час, експерти, присутні на засіданні, наполягали на скасуванні формули ще до липня 2019 року.

«Ми готові до майбутнього діалогу (щодо ціноутворення на електроенергію — ред.) та запрошуємо всіх охочих до цього процесу», — повідомила очільниця НКРЕКП Оксана Кривенко.

Напередодні вона також висловлювала побоювання, що через скасування формули «Роттердам+» у липні 2019 року можуть зрости тарифи на електроенергію. В той же час, за її словами, до того часу тарифи на електроенергію для побутових споживачів залишатимуться незмінними.

Формула «Роттердам+» була затверджена НКРЕКП. Там заявляли, що така методика розрахунку мала усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій та позбавити Україну від проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.

Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою «ціна вугілля у портах Амстердам — Роттердам — Антверпен + вартість його доставки в Україну». Формула «Роттердам+» застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля. З січня по листопад 2016 року ціна теплової електроенергії зросла у два рази.

У липні 2016 року прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що вважає неприйнятною схему «Роттердам+», а у 2017-му генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що формула становить корупційну загрозу для держави. Президент же наголошував, що формула «Роттердам+» є вимогою Міжнародного валютного фонду.

7 серпня 2017 року НАБУ почало кримінальне провадження через імовірні зловживання Нацкомісію з регулювання тарифів при укладанні «Роттердам+». Очільник НАБУ Артем Ситник заявляв, що справа про запровадження формули «Роттердам+» є пріоритетною для його відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роттердам під загрозою: Що шукало НАБУ в Нацкомісії з енергетики та компослуг

4 липня народні депутати подали до суду на тарифний регулятор через «Роттердам+».

Пов`язані новини