Розгляд позову України проти Росії в Міжнародному суді ООН по суті може тривати роками, вважає керівник секретаріату Української асоціації міжнародного права Роман Єдєлєв.

Він пояснив, що Міжнародний суд розглядає позов у кілька етапів. Перший етап, на якому МС ООН визначає попередні заходи, Україна виграла: приміром, суд зобов’язав Росію відновити в Криму діяльність Меджлісу, чого вона не зробила.

Другий етап — це визначення юрисдикції: чи має МС ООН юрисдикцію розглядати даний позов. Цей етап Україна також вже виграла.

Після цього суд розглядатиме справу по суті. Експерт прогнозує, що цей етап може затягнутися на роки.

«Це може бути і рік, і два, і три. Приміром, чи буде РФ брати участь у подальшому розгляді чи відмовиться і скаже, що вона не визнає юрисдикцію Міжнародного суду ООН щодо цього питання? Тут дуже багато факторів може вплинути, але це не швидкий процес, на жаль», — сказав Єдєлєв в ефірі програми «Громадське.Світ».

Нагадаємо, 8 листопада Міжнародний суд ООН оголосив, що він має юрисдикцію розглядати спір України проти Росії щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Поділитись: