Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги прокурорів Антикорупційної прокуратури України щодо взяття на поруки колишнього депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка.

Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги прокурорів Антикорупційної прокуратури України щодо взяття на поруки колишнього депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Засідання перенесли у зв’язку із тим, що до суду не надійшли матеріали справи з суду попередньої інстанції. Також, не всі захисники Мартиненка прийшли на засідання.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає змінити запобіжний захід на тримання під вартою або 300 мільйонів гривень застави.

За словами прокурора САП Романа Симківа, сторона обвинувачення наполягає на тому, що  була порушена процедура передачі підозрюваного на поруки.

«Особа, яка виявляє бажання взяти на поруки, має володіти предметом того, в чому саме підозрюється Мартиненко. Жоден з депутатів не сказав, що йому відомо в чому підозрюється Мартиненко. Тим більше, ці заяви передували виступу прокурора і вони не могли почути в чому звинувачують Мартиненка», — пояснив він.

Фото: Богдан Хворостяний, hromadske.ua

Мартиненко ж називає необґрунтованими запобіжні заходи, які вимагає прокуратура.

«Це смішно і навіть неадекватно. Але я виконую ті зобов'язання, які поклав на мене Солом'янський суд, хоч я з ними не згоден в багатьох моментах. Те, що робить Антикорупційна прокуратура в плані запобіжного заходу — я цього не розумію», — сказав Мартиненко.

За словами підозрюваного, він був на допитах в НАБУ двічі на минулому тижні.

Нагадаємо, 20 квітня екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів.

22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам на міністрам.

Антикорупційна прокуратура заявила, що оскаржить рішення суду щодо Мартиненка.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: