ENRU

Розгляд траншу МВФ для України може бути перенесено на кінець березня — Ірина Луценко

Питання про надання Україні траншу Міжнародного валютного фонду може бути розглянуто в кінці березня.

Про це повідомила заступник глави фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко після зустрічі президента з представниками фракцій Верховної Ради, передає «Інтерфакс-Україна».

«Йшлося про те, що може бути перенесено (розгляд питання про надання траншу — ред.) до кінця березня. Коли ми завершували зустріч, дзвонили з МВФ, і прем'єр-міністр пішов спілкуватися. І президент, коли завершив з нами зустріч, приєднався до цієї розмови», — сказала вона.

Також як передає «Українська правда» слова Луценко, на зустрічі був спікер парламенту, прем'єр-міністр, керівники фракцій. Розмова стосувалася налагодження роботи парламенту, пошуку точок дотику між парламентом та Кабміном. Також було узгоджено, що меморандум МВФ буде оголошений, як тільки він буде підписаний. Крім того було проаналізовано наслідки блокади Донбасу.

За словами депутата Артура Герасимова, на зустрічі з президентом також обговорювали голосування по Рахунковій палаті, які відбудуться 21 березня. Верховна Рада має намір розглянути її переформатування на пленарному засіданні.

Нагадаємо, що з порядку денного засідань Ради директорів Міжнародного валютного фонду зник запланований раніше розгляд українського питання.

На 20 березня було заплановано засідання Ради директорів МВФ, яка має розглянути питання виділення Україні кредиту в 1 млрд доларів. Останній — другий — транш від МВФ в розмірі $ 1,7 млрд Україна отримала в серпні 2015 року.

Пізніше повідомлялося, що МВФ не визначився з новою датою засідання щодо України.

Як зазначили у Мінфіні України, МВФ переніс розгляд траншу для України через уточнення розрахунків наслідків блокади та інших факторів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram