Війна

Розміщення миротворців на Донбасі може не вирішити конфлікт, а заморозити його — екс-дипломати США

24 лютого, 2018 23:58
Війна/Розміщення миротворців на Донбасі може не вирішити конфлікт, а заморозити його — екс-дипломати США
Зберегти
Вигляд
Колишні американські дипломати застерігають, що миротворчі місії ніколи не вирішували конфлікти, а лише заморожували їх.

Колишні американські дипломати застерігають, що миротворчі місії ніколи не вирішували конфлікти, а лише заморожували їх.

Про це пише газета Wall Street Journal.

Видання зазначає, що у деяких приватних розмовах під час Мюнхенської безпекової конференції (де у тому числі обговорювалось питання розміщення миротворців ООН на Донбасі) висловлювали застереження, що миротворчі сили можуть закріпити контроль Росії, а не вирішити конфлікт.

Однак і прихильники і скептики вважають, що Сполученим Штатам потрібно бути обережними в обговоренні цього сценарію.

«РФ може спробувати затримати чи зірвати процес переходу під контроль миротворчих сил частини українсько-російського кордону. Ризики можна пом'якшити, якщо пропозиція буде включати певне пом'якшення санкцій до повного відновлення миру в Україні», — цитує газета припущення американських посадовців.

Колишній посол США в Росії Майкл МакФол нагадав, що миротворчі сили на Кіпрі були розміщені у 1964 році, але країна досі залишається розділеною.

«Ці сили досі там, а укладення мирної угоди, яка б об'єднала окуповану Туреччиною північ острова з рештою країни, лишається туманним. Поясніть, чим в цьому конкретному випадку фактори відрізняються, щоб це не призвело до сценарію на зразок перманентного поділу, як на Кіпрі?», — сказав МакФол у Мюнхені спецпредставнику Держдепартаменту США з питань України Курту Волкеру.

Сам Волкер вважає, що миротворча місія може бути ефективною, якщо і росіяни і українці хочуть миру, і що це найкращий спосіб імплементувати Мінські угоди.

Українські чиновники в Мюнхені сказали виданню, що не сумніваються у американському плані, але не вірять, що РФ з ним погодиться.

Чинні американські дипломати переконані, що більше можливостей відкриється в період між завершенням виборів президента Росії (заплановані на 18 березня 2018-го) і початком чемпіонату світу з футболу, який цьогоріч проводять у Росії.

«План з миротворцями спрацює лише в тому випадку, якщо Володимир Путін захоче позбутися західних санкцій», — вважає колишній заступник генсека НАТО Александр Вершбоу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Пов`язані новини