Економіка / Гроші

Розпочати процедуру свого банкрутства зможе лише сам боржник — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Гроші/Розпочати процедуру свого банкрутства зможе лише сам боржник — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
У Національному банку України пояснили, що відповідно до ухваленого парламентом Кодексу про банкрутство фізичних осіб, процедуру банкрутства зможе розпочати лише сам позичальник, а не кредитор.

Як зазначається, запровадження даної процедури стане вигідним не лише для банків та держави, але й для позичальників, адже дасть змогу погасити валютні іпотеки та інші громіздкі кредитні заборгованості шляхом реструктуризації (зміни умов кредиту, його ставок, термінів та розміру платежів) та прощення заборгованості.

За словами НБУ, Кодекс про банкрутство запровадить процедуру «fresh start», що дасть змогу відновити платоспроможність боржника у максимально стислі терміни.

«Якщо громадянин опинився у скрутному становищі, то держава дасть можливість почати фінансове життя з чистого аркуша», — пояснюють у Нацбанку.

Крім цього, ухвалений Кодекс банкрутства зробить процедуру оголошення банкрутства для юридичних осіб, мінімізуючи можливість фіктивного оголошення банкрутства.

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент ухвалив Кодекс про банкрутство, який дозволяє фізичним особам оголошувати себе банкрутами.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Простономіка»: Процедура банкрутства фізичних осіб і що таке кредитна історія

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що українців не виселятимуть з житла за борги з комунальних послуг.

Пов`язані новини