Парламентська група Партії вільних демократів одноголосно ухвалила нову резолюцію з 12-ти пунктів щодо розвитку ситуації на сході України. Приблизно за два тижні документ представлять у Бундестазі.

Про це повідомляє німецька газета Bild.

Резолюція має назву «Мир в Україні потребує нового імпульсу».

«Обрання Володимира Зеленського президентом і присутність Німеччини в Раді Безпеки ООН — центральні моменти для надання нового імпульсу мирним перемовинам», — заявила газеті ініціаторка документу Рената Альт.

Bild окреслює деякі з 12 пунктів резолюції.

Зокрема це мирний план щодо виведення всіх бойових частин від лінії зіткнення, а також розпуск «урядів» бойовиків.

Тимчасова цивільна адміністрація з мандатом ООН має готувати незалежні вибори.

Ще один пункт стосується того, що німецький уряд на рівні Європейського Союзу має просувати новий або додатковий цивільно-поліцейський компонент місії ООН. Він має першочергово співпрацювати з «місцевими органами безпеки України». Також цей пункт стосується збільшення кількості поліцейських у штаті EUAM Ukraine, аби «сили безпеки могли стримувати зовнішню агресію».

Також німецький уряд має розробити додатковий план дій щодо дотримання Мінських угод та покарань за їхнє порушення.

На початку квітня міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що країна виступає за збереження посередницької ролі ФРН та Франції у вирішенні конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, уряд Німеччини виділить 1,8 млн євро у 2019 році, а на 2020 і 2021 роки загалом передбачено ще 4 млн євро на фінансову підтримку гуманітарних заходів Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні.

Поділитись: