Розробники з Дніпра створили сайт «Стоп совок», який інформуватиме про недекомунізовані об’єкти по всій Україні. Свій проект творці презентували 4 липня.

Розробники з Дніпра створили сайт «Стоп совок», який інформуватиме про недекомунізовані об’єкти по всій Україні. Свій проект творці презентували 4 липня.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За словами одного зі співавторів проекту Кирила Дороленка, одне із завдань сайту — зібрати базу даних про недекомунізовані об’єкти в Україні й проконтролювати їхній демонтаж. 

За задумом творців, кожен відвідувач сайту може залишити відгук про таку споруду чи пам’ятник у своєму місті чи селі і таким чином посприяти в реалізації законів про декомунізацію.

«Це не просто збір інформації. По-перше, це її упорядкування... Уже зараз сайт обладнано лічильником об’єктів, які досі в нас у країні присутні. По-друге, коли людина написала нам про об’єкт, одразу можна вживати дії», — розповів Кирило Дороленко.

За інформацією творців сайту, наразі в Україні залишаються недекомунізованими ще сотні об’єктів.

«Зараз на мапі найбільша кількість об’єктів знайдена в Харкові, там щільно громада над цим працює. Київ, Рівне, Львів, Житомир, Чернівці… Навіть на Полтавщині, уявіть, знайшли недекомунізованого Леніна», — додав Дороленко.

Як раніше повідомили у міській комісії з питань декомунізації, у Дніпрі залишились недемонтованими близько десятка меморіальних об’єктів.

Нагадаємо, начальник Генштабу Віктор Муженко підписав наказ про декомунізацію в лавах ЗСУ.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня закон підписав президент Петро Порошенко.

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

Поділитись: