Колишній заступник голови правління «Нафтогазу» Євген Корнійчук, якого оголосили у розшук, прийшов до Генпрокуратура для надання свідчень.

Колишній заступник голови правління «Нафтогазу» Євген Корнійчук, якого оголосили у розшук, прийшов до Генпрокуратура для надання свідчень.

Про це повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган.

«Євген Корнійчук з’явився до ГПУ для надання свідчень у провадженні щодо заволодіння грошовими коштами ДАТ «Чорноморнафтогаз» при здійсненні закупівлі самопідіймальних бурових установок», — написала вона у Facebook.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Євгена Корнійчука оголосили у розшук. Екс-чиновнику повідомили про підозру в рамках розслідування про так звані «вишки Бойка».

У цій справі засудили вже двох людей. Один із них — заступник голови правління Чорноморнафтогаз Олександр Кацуба. Він пішов на угоду зі слідством і відшкодував 130 млн грн до державного бюджету. Інший — працівник НАК Нафтогазу — «надав важливі дані для слідства і розкаявся».

«Вишки Бойка» — справа про закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко. На той час він очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості, потім був призначений віце-прем’єром із питань енергетики.

Перша бурова вежа для видобутку нафти й газу з шельфу Чорного моря була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. 

Закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою — у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів доларів. 

Головними підозрюваними у цій справі є екс-президент Віктор Янукович та екс-глава НБУ Сергій Арбузов. 

Прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками у ГПУ немає.  

ГПУ не виключає, що Україна може продати бурові вишки на території анексованого Криму.

Нагадаємо, Україна заморожує $144 млн на іноземних рахунках у справі про «вишки Бойка».

Поділитись: