УКРАЇНА

Україна може продати бурові вишки на території анексованого Криму — генпрокурор

2 лютого, 2018 14:36
УКРАЇНА/Україна може продати бурові вишки на території анексованого Криму — генпрокурор
Зберегти
Вигляд
Україна може продати дві так звані «вишки Бойка» – бурові установки для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі.

Україна може продати дві так звані «вишки Бойка» — бурові установки для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко 2 лютого.

За його словами, суд наклав арешт на дві бурові установки, їх передали Агентству з повернення конфіскованих активів.

«Україна може продати вишки анексованого Криму. Очевидно, що ця сума буде не така висока, як могла би бути при повному контролі…», — заявив Луценко.

Раніше Луценко зазначив, що ГПУ проситиме Раду позбавити недоторканності депутата, екс-главу Нафтогазу Бакуліна. Головними підозрюваними у цій справі є екс-президент Віктор Янукович та екс-глава НБУ Сергій Арбузов. Прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками у ГПУ немає. 

«Вишки Бойка» — справа про закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко. На той час він очолював Міністерство енергетики та вугільної промисловості, потім був призначений віце-прем’єром із питань енергетики.

Перша бурова вежа для видобутку нафти й газу з шельфу Чорного моря була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. 

Закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою — у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів доларів. 

Нагадаємо, раніше екс-главу НБУ Арбузова оголосили у розшук

Пов`язані новини