ENRU

Розслідування катастрофи рейсу MH17 підійшло до завершення — експерт з авіаправа

Стадія досудового розслідування катастрофи малайзійського лайнера MH17 на Донбасі підійшло до свого завершення.

Про це в інтерв'ю Громадському повідомив експерт з авіаційного права Андрій Гук.

«Це означає, що країни, які входять в спільну групу розслідування, визначилися з процедурою суду саме над тими фізичними особами, тобто над особами, яких розвідувальна група вважатиме підозрюваними й обвинувачуваними», — сказав Гук.

За його словами, серед обвинувачених у катастрофі можуть бути громадяни відразу декількох країн.

«Не менше 100 людей можуть бути звинуваченими в цій справі ... в першу чергу можна говорити про громадян Російської Федерації, а також про громадян України, зокрема, тих громадян, які входять в так звані «ЛНР» і «ДНР», — зазначив Гук.

Крім того, експерт прогнозує, що Росія буде відмовляти у видачі своїх громадян для судових проваджень і не визнає законність судових процедур в Нідерландах.

У той же час він зазначив, що «навіть якщо громадяни Російської Федерації не будуть видані для суду, є процедура заочного засудження».

«Серед потенційних обвинувачуваних можуть бути високопоставлені і чиновники і військовослужбовці Російської Федерації - це означає, що всі ці виробництва можуть в кінцевому підсумку призвести до того, що відповідальність буде нести країна, зокрема, Російська Федерація», — сказав Андрій Гук.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у справі МН17 генерал-майора РФ Дубинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram