Комітет Сенату Сполучених Штатів Америки щодо розвідки 18 серпня опублікував у доповідь по розслідуванню втручання Росії в американські президентські вибори у 2016 році.

Про це повідомляє CNN.

Згідно з доповіддю, президент Росії Володимир Путін у 2016 році санкціонував російські хакерські атаки на комп'ютерні мережі та рахунки, пов'язані з Демократичною партією США.

Також зазначається, що сайт WikiLeaks відіграв одну з ключових ролей у цих зусиллях і, найімовірніше, знав, що допомагає російській розвідці.

Крім цього, глава виборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт співпрацював з представниками РФ, зокрема з російським мільярдером Олегом Дерипаскою до, під час і після виборів 2016 року.

За словами віцеголови комітету, демократа Марка Уорнера, доповідь вказує на «неймовірні» контакти між командою Трампа та російськими агентами.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: