Росія і справді втручалася у вибори, але жодної співпраці між Трампом та росіянами під час кампанії розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера не виявило. Генпрокурор Вільям Барр підтвердив цей факт на прес-конференції у середу, 18 квітня, напередодні публікації повного звіту.

«Президент Трамп зіштовхнувся з безпрецедентною ситуацією», – сказав він. Демократи та деякі американські медіа звинуватили його у прихильному ставленні до Трампа та однобокому поданні.

Сам Трамп відреагував на звіт твітом, стилізованим під популярний серіал НВО «Гра Престолів». «Гру скінчено», – написав він.

А представник Демократичної партії у Конгресі зажадав від самого Роберта Мюллера свідчень. Він надіслав йому «запрошення» на 23 травня, повідомив у Твіттері Джеррі Наддлер.

Про те, що співпраці між Трампом і Кремлем не виявили, було відомо ще раніше, коли Барр на початку квітня представив доповідь Конгресу. Тоді американські законодавці зажадали побачити повний текст документу. Ось що нового стало відомо з документа за виступом американського генпрокурора.

Трамп, імовірно, перешкоджав правосуддю 10 разів

У звіті Мюллера йдеться, що Трамп фігурує у 10 епізодах, що пов’язані з перешкоджанням правосуддю. Проте він лишив питання про те, чи слід розцінювати ці дії саме так, на розсуд генпрокурора. Барр, зі свого боку, вирішив, що доказів проти Трампа недостатньо. Тож обвинувачень проти американського президента за перешкоджання правосуддю не висунули.

Водночас Трамп відмовлявся від допиту.

Адвокати Трампа не редагували документ

Про це розповів Вільям Барр під час прес-конференції. Доповідь редагували прокурори, аби інформація, що міститься там, не зашкодила розслідуванням, що тривають, а також з метою захистити дані журі присяжних.

Розслідування Роберта Мюллера тривало два роки. Спецпрокурор розслідував ймовірне втручання Росії на президентських виборах у США 2016-го, на яких переміг Дональд Трамп. У рамках розслідування, понад 30 людям були висунуті звинувачення. Засудили, зокрема, екс-керівника штабу Трампа Пола Манафорта, крім того звинувачення висунули 25 росіянам, серед яких 12 російських офіцерів розвідки.

На сьогодні також відомо:

  • Мюллер встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: