Війна

Розведення сил біля Станиці Луганської може відбутись 5 березня — Оліфер

28 лютого, 2018 18:33
Війна/Розведення сил біля Станиці Луганської може відбутись 5 березня — Оліфер
Зберегти
Вигляд
В районі Станиці Луганської на Луганщині у понеділок, 5 березня, може відбутись розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування за умови дотримання режиму тиші.

В районі Станиці Луганської на Луганщині у понеділок, 5 березня, може відбутись розведення сил і засобів сторін від лінії розмежування за умови дотримання режиму тиші.

Про це повідомила прес-секретарка представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми — Дарка Оліфер.

«За умови дотримання режиму тиші в районі Станиці Луганської 5 березня може відбутися розведення сил та засобів, як це передбачено відповідним рамковим рішенням Тристоронньої контактної групи», — повідомила Оліфер.

Вона наголосила, що бойовиками 23 та 24 лютого вперше з моменту оголошення «Різдвяного перемир'я» було застосовано важке озброєння, яке має бути відведено. 

«Вогонь вівся не по військових позиціях, а був спрямований вглиб території, контрольованої Україною. Закликаємо РФ виконати взяті на себе зобов'язання та використати свій вплив на бойовиків задля настання режиму тиші», — зазначила речниця Кучми.

На переговорах Україна також закликала забезпечити вільний доступ СММ ОБСЄ до всієї території України, в тому числі до анексованого Криму, як це і передбачено мандатом місії.

Вже понад 2 роки сторони намагаються розвести сили та засоби від лінії розмежування. За домовленістю, розведення сил має відбутись у трьох місцях по всій лінії розмежування.

Зокрема, це Станиця Луганська, поблизу якої розташований пункт пропуску, через який мешканці окупованої території потрапляють на підконтрольну Україні територію.

Упродовж двох років про розведення домовлялись численну кількість разів, розведення завжди зривалось.

Востаннє про розведення біля Станиці Луганської домовились у грудні минулого року.

Пов`язані новини