ENRU

Розвідка США не виключає передчасних виборів в Україні через невдоволення владою

F6d924e705bf9e438
Директор національної розвідки США Деніел Коутс під час засідання комітету Сенату з питань розвідки Фото: JIM LO SCALZO/EPA

Директор Національної розвідки США Ден Коутс представив комітету Сенату з питань розвідки доповідь «Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США», у якій наведено основні ризики, з якими Україна може зіткнутись у найближчому майбутньому. Зокрема, йдеться про те, що невдоволення владою у країні може призвести до передчасних виборів.

Доповідь була надана Коутсом комітету Сенату з питань розвідки, де 13 лютого пройшли слухання на тему глобальних загроз з якими стикаються США.

У доповіді, у частині, яка називається «Росія та Євразія» є розділ Україна. У розділі вказані основні чинники, які можуть вплинути на внутрішнє та зовнішньо-політичне становище держави.

Наголошується, що Україні загрожують внутрішні потрясіння, якими готова скористатись Росія, щоб підірвати нинішню прозахідну орієнтацію офіційного Києва.

Ці фактори будуть загрожувати відновленню економіки України та потенційно зможуть привести до зміни в зовнішній політиці країни, котрі ще «більше розпалять напруженість між Росією і Заходом».

«Незадоволення населення темпом реформ, погіршення стандартів життя, думка про те, що корупція посилюється та загострення політичних протистоянь напередодні запланованих президентських та законодавчих виборів у 2019-му можуть призвести до дочасних виборів», — йдеться у доповіді.

Також зазначається, що лідери опозиції в Україні будуть прагнути отримати вигоду з народного невдоволення, щоб послабити президента Петра Порошенка і правлячу коаліцію.

У доповіді Нацрозвідки також йдеться про те, що Росія може використати проти України нові інструменти у кіберопераціях.