Російська православна церква відмовилася від будівництва собору в сквері в центрі Єкатеринбургу, де відбувалися протести.

Про це йдеться у зверненні до духівництва і прихожан митрополита Єкатеринбурзького і Верхньотурського Кирила, оприлюдненому на сайті єпархії.

Водночас, у зверненні, автор заявив, що не вірить протестувальникам, які захищали сквер від будівництва.

«Ми чули від прибічників скверу, що їхній протест пов’язаний з захистом громадських територій від забудови і не виник би, якби почали будувати на викупленій землі. І, хоча ми не один раз переконувалися, що не варто вірити жодному їхньому слову, зробимо так, як вони хочуть, вкотре. Я закликаю всіх християн нашої митрополії бути єдиними і небайдужими», — заявляє священик.

Нагадаємо, в російському Єкатеринбурзі декілька днів у травні тривали протести проти будівництва в центрі міста храму, задля чого планували вирубати дерева в сквері. Справа навіть дійшла до сутичок з ОМОНом.

У підсумку російська влада вирішила провести опитування щодо того, де потрібно будувати храм. Яким чином пройде опитування, неясно. На вимогу провести референдум влада міста заявила, що на це потрібен рік підготовки, а на запитання, як тоді пройшов «референдум» у Криму, відповісти не змогла.

«В Англії провели референдум — легше нікому не стало», — сказавмер міста Олександр Високінський.

Поділитись: