Життя

RT не виконав вимогу про реєстрацію у якості іноземного агента в США

20 жовтня, 2017 08:19
Життя/RT не виконав вимогу про реєстрацію у якості іноземного агента в США
Зберегти
Вигляд
Департамент юстиції США визначив крайній термін реєстрації пропагандистського телеканалу RT у якості іноземного агента на території США 17 жовтня. Наразі RT не виявилося в списку зареєстрованих іноземних агентів.

Департамент юстиції США визначив крайній термін реєстрації пропагандистського телеканалу RT (Russia Today) у якості іноземного агента на території США 17 жовтня. Наразі RT не виявилося в списку зареєстрованих іноземних агентів.

Про це пише CNN.

Водночас, ні RT, ні департамент юстиції не надали журналістам копії повідомлення про те, що цей крайній термін був офіційно оголошений керівництву телеканалу.

«Наші юристи роблять все можливе, щоб уникнути реєстрації в якості агента. І ми продовжуємо діалог. Деталі цього спілкування, за порадою юристів, ми не розкриваємо», — зазначила директорка з комунікацій RT Анна Бєлкіна.

Якщо RT не зареєструється як агент, то уряд США зможе почати навіть кримінальне переслідування за поширення пропаганди і роботу на іноземні держави. Утім, всього по схожим звинуваченням за 50 останніх років було заведено сім кримінальних справ.

Юристи все ж не виключають такої можливості. У цьому випадку керівництву RT може загрожувати штраф в $ 10 000 і більше п'яти років в'язниці.

У США російські видання звинувачуються в участі в пропагандистських кампаніях в 2016 році, які були спрямовані на дестабілізацію обстановки і фактичну підтримку кандидата в президенти Дональда Трампа.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія буде діяти адекватно ситуації і вживе заходів «досить швидко», якщо побачить, що хтось обмежує можливості мовлення RT і Sputnik на території США. 

9 жовтня у Росії пригрозили обмеженням роботи журналістів «Радио Свобода».

4 жовтня Google виключила Russia Today з пропозицій для рекламодавців на YouTube. 

Раніше CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини