Влада Румунії не дозволили транзит через Дунай російської військової техніки для Сербії через санкції Європейського Союзу, які були введені за агресію РФ проти України.

Про це повідомляє видання Mediafax.

Також румунська влада не видала ліцензію на транзит російського транспорту з озброєннями через Дунай.

У Міністерстві закордонних справ Румунії пояснили, що для видачі транзитної ліцензії на перевезення військової продукції, яка за законом може видаватися тільки румунському оператору, необхідне дотримання кількох умов.

Зокрема, однією з умов є те, що послуги румунського оператора не повинні прямо або побічно відповідати інтересам фізичних або юридичних осіб з Російської Федерації згідно з рішенням Ради Європейського Союзу про обмежувальні заходи у відповідь на дії Росії щодо дестабілізації ситуації в Україні.

«Цю умову не було виконано в цій ситуації, тому компетентні румунські органи не могли видати відповідну ліцензію», — заявили дипвідомстві.

Нагадаємо, на виставці у військово-патріотичному парку «Патріот», яка присвячена конфлікту в Сирії, Міністерство оборони Російської Федерації представило касетні бомби, заборонені міжнародними конвенціями.

Поділитись: