Світ

Ризик виходу Італії з єврозони за місяць зріс втричі — Bloomberg

29 травня, 2018 12:23
Світ/Ризик виходу Італії з єврозони за місяць зріс втричі — Bloomberg
Зберегти
Вигляд
Прихід до влади в Італії євроскептиків та настання політичної кризи в країні призвів до зростання ймовірності виходу Італії з єврозони більш ніж втричі лише за один місяць.

Прихід до влади в Італії євроскептиків та настання політичної кризи в країні призвів до зростання ймовірності виходу Італії з єврозони більш ніж втричі лише за один місяць.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на аналітиків Sentix, які провели опитування експертів щодо ймовірності виходу Італії з ЄС.

Згідно з дослідженням Sentix, у квітні ризик виходу Італії з валютного союзу з ЄС оцінювувася на рівні 3,6%, в той час як наприкінці травня він зріс до 11,3%.

«Складнощі у формуванні уряду в Італії та перспектива створення євроскептичної коаліції між партіями «Рух п'яти зірок» і «Ліга» дуже занепокоїв інвесторів», — повідомив Манфред Хюбнер, виконавчий директор Sentix.

Дослідження полягало в опитуванні понад однієї тисячі топ-менеджерів банків, страхових компаній та роздрібних інвесторів 24-26 травня 2018 року.

Італія — третя за розміром економіка єврозони. Зміна офіційної валюти в цій країні може суттєво вдарити по обмінному курсу євро.

Нагадаємо, 4 березня на парламентських виборах в Італії перемогла популістська партія «Рух 5 зірок».

Партія намагалася об'єднатися в коаліцію з правоцентриською партією «Вперед, Італіє!». Але 20 квітня її очільник та екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі відкинув коаліційну угоду.

25 квітня лідер «Руху 5 зірок»  Луїджі Ді Майо заявив, що готовий до коалційних переговорів з лівоцентристами з Демократичної партії Італії. У Демпартії заявили, що готові розпочати переговори, якщо пятизіркові відмовляться від перемовин з правоцентристами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тріумф «5 зірок» чому італійці вибрали популістів і правих

На початку травня президент Італії скликав нові переговори про формування уряду.

Джузеппе Конте, якого висунули на посаду прем’єр-міністра Італії партії «Рух п’яти зірок» і «Ліга», не зміг сформувати уряд і повернув мандат, який йому надав президент Серджо Маттарелла.

Більше про:
# євро
# Італія
Пов`язані новини