У приватному акціонерному товаристві Укргідроенерго заявили про відсутність загрози підтоплень на річках басейну Дніпра.

У приватному акціонерному товаристві Укргідроенерго заявили про відсутність загрози підтоплень на річках басейну Дніпра.

Про це на брифінгу сказав голова ПрАТ Ігор Сирота, передає кореспондент Громадського.

За його словами, обладнання Київської ГЕС перебуває у повній готовності до водопілля незалежно від сезону.

«Цьогорічний середньостатистичний паводок є набагато кращим за минулорічний. Ми розраховуємо не лише убезпечити населення від підтоплення, але й при цьому закумулювати достатньо води для виробництва електроенергії», — зазначив він.

В Укргідроенерго також поінформували, що цьогорічний об'єм води збільшився у порівнянні з минулим роком. За рахунок цього станом на початок 2018 року вдалося збільшити виробництво електроенергії на 1 мільярд кВт/годину, в подальшому планується збільшення виробництва ще приблизно на 1,7 мільярди кВт/годину.

«Минулі роки були маловодними. Цьогоріч перша хвиля водопілля розпочалася ще в січні за рахунок високих температур у цьому місяці. У 2017 ми виготовили близько 9 мільярдів кВт/годину електроенергії. Цьогоріч плануємо цю цифру збільшити до позначки близько 11,5 мільярдів», — додав Ігор Сирота.

Збільшення виробництва електроенергії на ГЕС дозволить, за словами енергетиків, зекономити на продажі електроенергії населенню за рахунок того, що водяна енергетика дешевша, приміром, за вугільну. За попередніми оцінками Укргідроенерго, за рахунок цьогорічного достатнього наповнення басейну Київського водосховища вдасться зекономити до 3,5 мільярдів гривень.

Поділитись: