Лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі не зможе з'явитися на допит у Службу безпеки України 22 грудня через розгляд апеляції про відмову відправити його під домашній арешт.

Лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі не зможе з'явитися на допит у Службу безпеки України 22 грудня через розгляд апеляції про відмову відправити його під домашній арешт.

Про це Громадському повідомив його адвокат Руслан Чорнолуцький.

За словами юриста, політик фізично не зможе бути присутнім на допиті через розгляд апеляції на 11:15, який може затягнутися.

Крім того, за його словами, Саакашвілі «не отримував будь-яких повісток від СБУ».

Зазначимо, повістка на допит за законом має прийти за 3 дні до його проведення. Захисник також зазначив, що навіть у разі отримання такої повістки вони відмовляться йти на допит.

На питання про повідомлення ЗМІ щодо документів на виїзд Саакашвілі до Нідерландів, Чорнолуцький відповів, що «нічого про це не знає».

Раніше «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерела у правоохорнних органах повідомляло, що Саакашвілі викликали на допит до київського управління СБУ.

8 грудня позбавленого громадянства Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві. 11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів  взяти під домашній арешт Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства.  Прокуратура оскаржила відмову суду. 

17 грудня у центрі Києва представники партії Саакашвілі та інші протестувальники вийшли на «Марш за імпічмент». Від Майдану вони рушили до Жовтневого палацу, аби, за словами Саакашвілі, «організувати там штаб». Біля Жовтневого Палацу сталися сутички протестувальників  з правоохоронцями, позпилили сльозогінний газ та підірвали у натовпі шумові гранати. Посли Канади та Британії засудили дії протестувальників під Жовтневим палацом. Посольство США також засудило заворушення.

19 грудня прес-служба Порошенка опублікувала особисту записку Саакашвілі, надіслану президентові. Саакашвілі обурився і записав відеозвернення до Порошенка після публікації особистого листа. 

Поділитись: