УКРАЇНА

У Порошенка оприлюднили листа від Саакашвілі

19 грудня, 2017 16:18
УКРАЇНА/У Порошенка оприлюднили листа від Саакашвілі
Зберегти
Вигляд
Лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі написав листа президенту України Петру Порошенку.

Лідер «Руху нових сил» Міхеіл Саакашвілі написав листа президенту України Петру Порошенку.

Текст відповідного звернення опублікував прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Він зазначає, що рішення про оприлюднення листа було прийняте «з огляду на численні запити журналістів, а також на коментарі самого Саакашвілі, в яких він маніпулює змістом цього листа».

У листі до президента Саакашвілі пообіцяв не вдаватися до подальшої дестабілізації і запропонував переговори «з уповноваженим представником».

«Не дивлячись на останні події, у мене немає ніяких агресивних намірів. Ви добре мене знаєте і прекрасно розумієте, що звинувачувати мене у роботі на ФСБ не тільки повний абсурд, а і дуже радує ворога України. Звичайно, я допускав і допускаю багато політичних помилок. Але зараз як ніколи впевнений, що треба деескалувати і не допускати дестабілізації ситуації.
Готовий у будь-який момент зустрітися з уповноваженим представником і все обговорити», — пише Саакашвілі. 

18 грудня Саакашвілі прийшов до Генпрокуратури, але на допит іти відмовився.

17 грудня у центрі Києва представники партії Міхеіла Саакашвілі «Рух нових сил» та інші протестувальники вийшли на «Марш за імпічмент». Від Майдану вони рушили до Жовтневого палацу, аби, за словами Саакашвілі, «організувати там штаб».

Під будівлею Палацу сталися сутички протестувальників з правоохоронцями, був розпилений сльозогінний газ та підірвані у натовпі шумові гранати.

Посли Канади та Британії також засудили дії протестувальників під Жовтневим палацом. Посольство США також засудило заворушення.

8 грудня позбавленого громадянства Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві.  11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів взяти під домашній арешт Міхеіла Саакашвілі та відпустив його на час слідства. 

ЧИТАЙТЕ: Що відомо про суддю, яка відпустила Саакашвілі.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що акції протесту Міхеіла Саакашвілі відбувалися за кошти наближеного до екс-президента Януковича олігарха-втікача Сергія Курченка.

Генпрокурор представив аудіозапис переговорів людини з голосом, схожим на Саакашвілі та його соратників, з нібито довіреною особою Курченка.  

У нібито особистій розмові Саакашвілі й Курченка йдеться про можливості захисту бізнес-інтересів Курченка в Україні. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Саакашвілі спростовує звинувачення. Він назвав «абсолютним фейком» звинувачення ГПУ щодо змови з Курченком.

Пов`язані новини