Екс-очільник Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі відмовився іти на допит до слідчого Генеральної прокуратури, оскільки вважає, що цей допит має відбуватися у СБУ.

Екс-очільник Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі відмовився іти на допит до слідчого Генеральної прокуратури, оскільки вважає, що цей допит має відбуватися у СБУ.

Про це Саакашвілі заявив вранці 18 грудня у холі Генеральної прокуратури, передає кореспондент Громадського.

«Якщо викличе СБУ — прийду на допит сьогодні ж.  Це ж вони звинувачують мене у державному перевороті. Це не підслідність Генеральної прокуратури», — сказав Саакашвілі.

Після цього Саакашвілі розвернувся, сів у автівку й поїхав геть.

За словами прокурора Олександра Говорущака, такими діями Саакашвілі «намагається затягнути процес».

«Досудове розслідування у справі щодо Міхеіла Саакашвілі здійснює управління СБУ у місті Києві та Київській області. А Генеральна прокуратура здіснює процесуальний нагляд. Я є процесуальним керівником групи прокурорів, тому маю право викликати і проводити допит щодо підозрюваного. Ми вважаємо, що такі дії пана Саакашвілі свідчать про намагання затягнути процес небажання встановити істину», — сказав прокурор.

Генпрокуратура має намір повторно викликати на допит Саакашвілі.

Нагадаємо, що Генпрокуратура викликала на допит в якості підозрюваного екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі на 9:30 ранку 18 грудня. Тоді повідомлялося, що у разі, якщо Саакашвілі не прибуде, з нього буде стягнуто штраф. 

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що акції протесту Міхеіла Саакашвілі відбувалися за кошти наближеного до екс-президента Януковича олігарха-втікача Сергія Курченка.

Генпрокурор представив аудіозапис переговорів людини з голосом, схожим на Саакашвілі та його соратників, з нібито довіреною особою Курченка.  

У нібито особистій розмові Саакашвілі й Курченка йдеться про можливості захисту бізнес-інтересів Курченка в Україні. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Саакашвілі спростовує звинувачення. Він назвав «абсолютним фейком» звинувачення ГПУ щодо змови з Курченком.

8 грудня Саакашвілі був затриманий у Києві, а 11 грудня Печерський суд Києва відмовив у клопотанні прокурорів взяти під домашній арешт Саакашвілі та відпустив його на час слідства. Прокуратура оскаржила рішення суду відпустити Саакашвілі.

Поділитись: