Депутати Верховної Ради з фракції «Самопоміч» підтримують призначення інавгурації обраного президента Володимира Зеленського на 19 травня — дату, яку він сам запропонував.

Про це в ефірі програми «Мокрик По Живому» на Громадському заявив лідер «Самопомочі», міськголова Львова Андрій Садовий.

За його словами, депутати «Самопомочі» обговорили питання інавгурації і всі підтримали її призначення на 19 травня.

«Якщо Зеленський хоче приступити до своєї роботи 17, 19 травня — welcome, іди і роби. Чим скоріше, тим краще. Тому що він має сьогодні великий рівень довіри, якщо він цей рівень довіри почне спалювати для проведення реформ — молодець, тоді буде успіх», — сказав Садовий.

Лідер «Самопомочі» вважає, що завдяки великій підтримці населення Зеленський може «примусити» депутатів проголосувати за зняття недоторканності та зміну виборчого кодексу, щоби наступні парламентські вибори проходили за пропорційною системою з відкритими списками. Якщо Рада не підтримає цього, її треба розігнати.

«Якщо існуючий парламент з понеділка (13 травня) не приступить до розгляду закону, який позбавить депутатів недоторканності. Якщо парламент не прийме закон про нові вибори — відкриті списки, пропорційна система — гнати цей парламент треба в шию якомога скоріше», — наголосив Садовий.

Нагадаємо, Зеленський написав листа спікеру Ради Андрію Парубію, в якому наполягає на призначенні інавгурації на 19 травня.

В такому випадку за законом він встигне розпустити Раду, якщо захоче цього і будуть законні підстави.

Водночас сам Зеленський заявив, що про розпуск парламенту говорити зарано.

Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися 27 жовтня.

Поділитись: