ENRU

Самотність Шинейд О'Коннор: чому важливо підтримувати людей з депресією

Ірландська співачка Шинейд О’Коннор оприлюднила емоційне відеозвернення, в якому говорить про самотність та зізнається в намірах скоїти самогубство.

Водночас близько 1% всіх людей на планеті хворіють на біполярний розлад або маніакально-депресивний психоз.

Думки про суїцид або спроба самогубства є крайнім проявом цього генетичного захворювання.

Якщо поряд з людиною, що страждає від депресії, не опиняться близькі родичі або друзі, які зможуть підтримати, суїцид, зазвичай, неминучий.

Громадське звернулося до Президента Київської асоціації психотерапії Олексія Шевцова, з проханням пояснити, що таке біполярний розлад.

Олексій Шевцов

«Це досить важке психічне захворювання. Є шизофренія і маніакально-депресивний психоз або біполярні розлади. Частота в цих захворювань однакова. Наразі зрозуміло, що захворювання ніяк не пов’язане зі стресовими факторами, соціальними, економічними або політичними ситуаціями. Швидше, це генетичне захворювання, яке передається не від батьків дітям, а через покоління».

Клінічно захворювання проявляється неврозами і включає 2 фази: найчастіше проявляється депресивна фаза, рідше — маніакальна.

Власне, медикаментозно захворювання не лікується. Воно протікає, не викликаючи слабоумства, але є дві фази: людина мучиться в депресії, коли їй погано і в маніакальному стані, коли занадто добре.

На відміну від звичайної депресії, маніакально-депресивний психоз не залежить від зовнішніх факторів.

Треба відрізняти біполярний розлад від депресії. Позаяк депресія — зовсім інший діагноз. Зокрема в Україні депресії мають психогенну, стресову природу. Нині люди різного віку страждають депресією не через маніакально-депресивний психоз, а через соціальні умови та рівень стресу.

Від шизофренії захворювання відрізняється тим, що люди з маніакально-депресивним психозом мають критичне ставлення до свого стану.

«Вони не втрачають цього усвідомлення і розуміють, що це хвороба», — додав Олексій Шевцов.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram