Samsung планує використовувати риболовні сітки у виробництві нових смартфонів
Компанія Samsung планує використовувати перероблені риболовні сітки для виробництва своїх нових пристроїв.
Про це йдеться на сайті Samsung.
Компанія розробила матеріал, який створений із викинутих риболовних сіток. Його використовуватимуть у всій продукції Samsung, починаючи з нових пристроїв Galaxy, які представлять на конференції Unpacked 9 лютого.
За даними компанії, щороку в океан викидають 640 тисяч тонн риболовних сіток. Натомість Всесвітній фонд дикої природи зазначає, що щороку в океан потрапляють від 500 тисяч до мільйона тонн сіток. Викинуті сітки та мотузки становлять приблизно 46% Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Вони пошкоджують коралові рифи, порушують життя підводних мешканців та навіть потрапляють у джерела питної води.
Однак це не єдиний переробний матеріал, який Samsung використовує у виробництві смартфонів. Відповідно до звіту, у 2019 році компанія використала у виробництві 30 тисяч тонн переробленого пластику з електричних приладів, таких як пральні машини, кондиціонери, телевізори, монітори тощо. Виробник має на меті до 2030 року збільшити це число до 500 тисяч тонн.
Проблема забруднення води пластиком
За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду.
Чому вони небезпечні? Передусім тому, що мікрочастинки пластику випадково потрапляють в організми морських тварин. А оскільки ті не можуть перетравити пластик, то він травмує їх ізсередини або стає середовищем для розвитку паразитів і бактерій. Як наслідок — більше тварин гине.
А ще ці частинки пластику потрапляють у воду та їжу, яку їмо та п’ємо ми з вами, — через морепродукти або очищену морську воду. Токсичні складники пластиків осідають у нашому організмі, а деякі мають підтверджені канцерогенні властивості.
Саме тому переробка пластику — одне з актуальних завдань науковців. Так, хіміки з Массачусетського технологічного інституту США (МІТ) придумали, як створити термореактивну пластмасу, що піддається вторинній переробці. Вони також вважають, що цей метод можна застосувати для вдосконалення інших синтетичних матеріалів, як-от гуми.
Авторка: Юлія Костюкова
- Поділитися: