Світ

Санкції проти Азарова та оточення Януковича продовжують діяти — ГПУ

Андрій Лисенко
Світ/Санкції проти Азарова та оточення Януковича продовжують діяти — ГПУ
Зберегти
Вигляд
У Генеральній прокуратурі України повідомили, що рішення Суду Євросоюзу про скасування санкцій проти Миколи Азарова не означає, що ці санкції припиняють свою дію.

Зокрема, за словами речника Генеральної прокуратури України Андрія Лисенка, активи колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова, а також активи колишнього президента України Віктора Януковича залишаються арештованими.

«Практично всі виявлені активи колишніх високопосадовців (оточення) часів В. Януковича, у тому числі М. Азарова, арештовані в рамках відповідних кримінальних проваджень як в Україні, так і за кордоном», — повідомив Лисенко.

За його словами, наразі санкції ЄС діють стосовно 13 колишніх українських високопосадовців часів Януковича. Санкції Швейцарії діють проти 18 таких осіб.

«Скасування судом ЄС прийнятих у попередніх роках рішень Ради ЄС щодо продовження санкцій стосовно окремих осіб не впливає на чинний санкційний режим Європейського Союзу», — додав Лисенко.

Нагадаємо, що 20 грудня стало відомо, що Суд ЄС скасував рішення Ради ЄС від 2015 року щодо продовження санкцій проти колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

Рада Євросоюзу 5 березня скасувала санкції проти колишнього депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Клюєва та колишньої міністерки юстиції часів Януковича Олени Лукаш.

11 липня Суд Європейського союзу анулював санкції проти колишнього глави адміністрації президента, екс-секретаря Ради нацбезпеки та оборони часів Януковича Андрія Клюєва.

У ЄС прийшли до висновку, що немає достатніх обґрунтувань продовжувати санкції проти екс-посадовців.

Водночас санкції проти інших 13 осіб, що залишилися в списку ЄС, були продовжені ще на один рік послами ЄС. Серед них — Віктор Янукович, його син Олександр, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, та екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Микола Азаров очолив уряд України в 2010 році після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. 28 січня на тлі подій Революції гідності він подав у відставку й залишив територію України.

Більше про:
# микола азаров
Пов`язані новини