Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про заволодіння коштами Укрзалізниці.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні про заволодіння коштами Укрзалізниці.

Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

Детективи Національного антикорупційного бюро встановили, що у 2014 році службові особи дочірнього підприємства Укрзалізниці під час проведення державної закупівлі кріплень для залізничної колії вступили у змову зі службовими особами комерційних підприємств групи «Інкомм».

Працівники дочірнього підприємства УЗ ухвалили угоду про поставку кріплень за завищеними цінами, чим нанесли державі збиток на суму понад 21,4 мільйона гривень.

Крім того, службові особи комерційного підприємства легалізували отримані кошти, перерахувавши їх на рахунки іншого підприємства за нібито надані послуги.

У САП зазначили, що це кримінальне провадження уже третє з числа завершених, що стосуються участі підприємств групи «Інкомм» у тендерних закупівлях Укрзалізниці.

У квітні 2018 року САП направила до суду обвинувальний акт стосовно ймовірного організатора цих злочинів — бізнесмена Олексія Біленького, який, як підозрює слідство, є кінцевим бенефіціаром підприємств із групи «Інкомм».

Відомо, що Біленький окрім українського громадянства має болгарський паспорт. За даними слідства, він перебуває саме у Болгарії.

У 2017 році підприємця оголосили у розшук Інтерполу, але болгарські правоохоронці не знайшли його.

Як повідомляли «Наші гроші», до цих справ про розкрадання коштів на державних закупівлях Укрзалізниці могли бути причетні народний депутат від «Боку Петра Порошенка» Валерій Іщенко та радник екс-голови адміністрації президента Бориса Ложкіна Михайло Бейлін.

У квітні 2018 року ГПУ та СБУ провели слідчі дії в офісах Укрзалізниці.

Як повідомлялося, У 2017 році Укрзалізниця отримала 100 млн грн прибутку.

Поділитись: