УКРАЇНА

ГПУ та СБУ проводять слідчі дії в офісах Укрзалізниці

12 квітня, 2018 14:03
УКРАЇНА/ГПУ та СБУ проводять слідчі дії в офісах Укрзалізниці
Зберегти
Вигляд
Укрзалізниця заявила про проведення слідчих дій в офісі компанії з боку Генеральної прокуратури та Служби безпеки України у рамках раніше відкритих кримінальних проваджень.

Укрзалізниця заявила про проведення слідчих дій в офісі компанії з боку Генеральної прокуратури та Служби безпеки України у рамках раніше відкритих кримінальних проваджень.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Укрзалізниці.

«Зараз у приміщенні офісу ПАТ «Укрзалізниця», за адресою вулиця Тверська,5, співробітниками Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України за сприяння Департаменту безпеки товариства проводяться слідчі дії за раніше відкритими кримінальними провадженнями», — зазначає прес-служба компанії.

Повідомляється, що керівництво не перешкоджає проведенню слідчих дій та наголошує на «своїй зацікавленості у викоріненні будь-яких протиправних явищ у роботі компанії».

Генеральна прокуратура пояснила деталі обшуків в офісі компанії, зазначивши, що обшуки відбулися у зв’язку з досудовим  розслідуванням у кримінальному провадженні за фактами заволодіння грошовими коштами, які призначалися на ремонт дизель-поїздів, що використовуються під час приміських перевезень.

В рамках кримінального провадження повідомили про підозру 14 службовцям, зокрема 3 працівникам керівного складу департаментів Укрзалізниці, 4 керівникам афілійованих підприємств, 7 службовцям залізниці та її філій інших рівнів.

Досудовим слідством, крім іншого, встановлено, що керівники ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» за попередньою змовою з керівництвом регіональних філій «Львівська залізниця», «Південна залізниця», за безпосередньої участі керівництва Укрзалізниці, із залученням ряду фіктивних підприємств, склали та видали ряд завідомо неправдивих офіційних документів щодо нібито здійснення ремонтів (модернізації) цих дизельних двигунів, які стали підставою для перерахування понад 70 мільйонів гривень  з рахунків Укрзалізниці на рахунки «ДТРЗ», у подальшому перерахованих фіктивним підприємствам.

Колишні керівники «ДТРЗ», яким повідомили про підозру, визнали, що зазначені операції були безтоварні.

Встановлено, що зазначені ремонтні роботи переважно виконувалися на територіях депо, де експлуатуються зазначені дизель-поїзди.

Під час обшуку Генпрокуратура вилучила оригінали протиправних рішень, матеріали щодо погодження змін до фінансових планів регіональних філій, а також документи стосовно руху коштів.

Нагадаємо, влітку 2017-го за підозрою у вимаганні хабара затримали начальника Департаменту майнових та земельних ресурсів Укрзалізниці Андрія Тимошенка та заступника начальника юридичного Департаменту Ященка.

Пов`язані новини