САП зареєструвала провадження за розголошення даних зі справи ексголови Верховного Суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом розголошення даних, що становлять таємницю досудового розслідування, у справі щодо ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва та його спільника.

​Про це йдеться у повідомленні САП.

У прокуратурі заявили, що певні особи незаконно розголосили охоронювані законом матеріали, які стосуються проведення конкурсу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які були вилучені під час проведення слідчих дій у кабінеті колишнього голови Верховного Суду Князєва.

У САП наголошують, що розголошення охоронюваної законом інформації є незаконним і може завдати непоправної шкоди інтересам держави.

Так, прокурор САП ініціював розслідування кримінального провадження. Правова кваліфікація — ч. 3 ст. 387 КК України. Досудове розслідування доручено Управлінню внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України.

Нам у коментарі пресслужба САП зазначила, що зараз прокуратура встановлює коло причетних осіб, їм буде надано правову оцінку. Наразі про підозру нікому не повідомлено.

«Наголошуємо, що інформація та матеріали, які були отримані в межах досудового розслідування та які стосуються конкурсу на обрання членів ВККС, будуть надані на запит Вищої ради правосуддя, який уже надійшов і перебуває на опрацюванні в САП», — повідомила прокуратура.

Про справу ексголови Верховного Суду

САП та НАБУ повідомили про викриття «масштабної корупції» у Верховному Суді. Правоохоронці оголосили голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.

Адвокатське об'єднання, яке фігурує у справі, називають посередником між керівництвом суду й людьми, які хотіли «вирішити питання» в суді. Так, слідчі зафіксували низку контактів одного із власників об'єднання із власником фінгрупи «Фінанси та кредит» (співголовою цієї групи називають Костянтина Жеваго).

Велика палата ВС розглядала справу щодо права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям. Сам бізнесмен заперечив, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного Суду.

15 травня правоохоронці зафіксували «на гарячому» передання другої частини хабаря, тоді ж і затримали Князєва та адвоката. Утім у САП казали, що гроші знайшли ще в деяких інших суддів Великої Палати Верховного Суду України. Загалом у справі про корупцію у Верховному Суді із 2,7 млн доларів хабаря ще не знайшли трохи більше мільйона доларів.

Пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулась до Вищої ради правосуддя з поданням про надання дозволу на утримання під вартою Князєва. Зазначимо, що для того, щоб Князєву обрали запобіжний захід, свій дозвіл має дати ВРП.