Вперше в історії Саудівської Аравії влада країни видаватиме візи для іноземних туристів. Громадяни 49 країн зможуть подавати заявки на онлайн-оформлення віз.

Деталі щодо нових віз обіцяють оприлюднити незабаром, повідомили у комісії з туризму країни в п'ятницю, 27 вересня, передає Deutsche Welle. 

Після прибуття до Саудівської Аравії можна буде отримати електронну візу, яка дозволить перебувати на території країни з туристичною метою до 90 днів. Водночас в’їзд немусульманам у міста Мекка і Медина буде, як і раніше забороненим.

«Відкриття Саудівської Аравії для міжнародних туристів — це історичний момент для нашої країни», — зазначив голова комісії з туризму Ахмада Аль-Хатіба. За словами очільника Державної міграційної служби України Максима Соколюка, Україна — у переліку країн, які зможуть оформити візи до ультранонсервативного королівства. 

«За попередньою інформацією українці теж входять до переліку країн, громадянам яких дозволено отримання туристичної візи! Нововведення почне діяти уже 28 вересня!», — написав Соколюк.

Саудівська Аравія є однією з найбільш закритих країн світу, яка до цього практично не видавала туристичні візи. Віднедавна до країни можна було потрапити лише тим туристам, які подорожували групами. Також Саудівська Аравія видавала так звані «релігійні візи» для відвідування святих для мусульман місць.

Як зазначає Ахмад Аль-Хатіба, доступність процедури отримання візи спонукатиме більше туристів прямувати до Саудівської Аравії та змінювати думку про країну. «Я абсолютно певен, що у них буде краще судження про королівство, коли вони приїдуть та відчують життя тут. І я обіцяю, що вони поїдуть звідси із прекрасними спогадами», — зазначив він.

Розвиток туризму в королівстві є однією з цілей програми реформ «Бачення Саудівської Аравії-2030», яку провадить наслідний принц Мохаммед бін Салман. Програма має на меті побороти залежність саудівської економіки від нафтовидобувної галузі та створити робочі місця для молодого населення країни. Загалом це означає поступову лібералізацію королівства. 

До 2030-го року уряд Саудівської Аравії прагне привабити в країну щонайменше 100 млн туристів щороку і зробити туристичну галузь 10% ВВП країни — зараз вона становить лише 3%.

Поділитись: