Війна / Донбас

СБУ: екс-заступник голови Вищого Господарського суду фінансував «ДНР» та «ЛНР»

Прес-центр СБУ
Війна/Донбас/СБУ: екс-заступник голови Вищого Господарського суду фінансував «ДНР» та «ЛНР»
Зберегти
Вигляд
Служба безпеки України заявила, що викрила колишнього заступника голови Вищого Господарського суду на відмиванні незаконно зароблених коштів на території самоназваних «ДНР» та «ЛНР».

За даними спецслужби, під час роботи на посаді, колишній заступник голови суду за гроші впливав на винесені судом рішення.

«Для легалізації отриманих коштів суддя через довірених та підставних осіб, зокрема, скуповував бізнес об’єкти та комерційну нерухомість на тимчасово окупованих терористами територіях Донеччини», — повідомили в СБУ.

Структури, до яких він може бути причетний, за даними СБУ, регулярно сплачували податки та збори самоназваним республікам. А в одному з приміщень, які колишній суддя придбав, розташовано відділення так званого «Центробанку ДНР». Під час слідчих дій співробітники СБУ вилучили докази фінансової діяльності на тимчасово окупованих територіях підозрюваного та інших фігурантів справи, а також понад 210 тисяч доларів, 11 тисяч євро та 230 тисяч гривень.

Розслідування триває за частиною 2 статті 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму).Служба безпеки України не назвала імені посадовця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В СБУ заявили, що отримали докази організації Росією кібератак проти України


Пов`язані новини