У Службі безпеки Україні заявили, що отримали чергові докази хакерських атак проти України з боку російських спецслужб у період з 2015 по 2017 рік.

За даними СБУ, йдеться про атаки на об’єкти критичної інфраструктури України, відомі як BlackEnergy та NotPetya.

«Хакери використали нові зразки шкідливого програмного забезпечення, функціональні можливості якого передбачають віддалене адміністрування процесів операційної системи та копіювання файлів, стеження за діями користувачів, перехоплення паролів», — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що ці комп'ютерні віруси є оновленими версіями бекдору (дефект алгоритму, зроблений навмисно, що дозволяє отримати несанкціонований доступ до систем або комп’ютеру в цілому — ред.) Industoyer.

У відомстві наголосили, що цей бекдор, фрагменти програмного коду та інші сліди вказують на хакерську групу, підконтрольну Росії.

Зазначимо, що раніше США, Британія та Австралія заявили про відповідальність російських хакерів за вірус NotPetya.

Як повідомлялося, латвійськ спецслужба заявила, що російське ГРУ неодноразово атакувало кіберпростір країни.

Нагадаємо, 5 жовтня у масштабних хакерських атаках РФ звинуватила Німеччина.

Раніше Сполучені Штати звинуватили 7 росіян в організації хакерських атак на антидопінгові організації. Ідеться про співробітників Головного розвідувального управління Росії (ГРУ). За даними американського слідства, вони також причетні до атак на вибори в США, енергетичну компанію Westinghouse і Організацію із заборони хімічної зброї. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кібератаки глобального масштабу: кого і чому атакували російські хакери

Чотирьох із семи названих США росіян раніше звинуватили у хакерських атаках Нідерланди. Там повідомили, що спіймали росіян ще у квітні, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі, яка вивчала отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Тоді ж їх вислали назад до Москви. 

Нідерланди назвали прізвища росіян. Це Олексій Моронець, Євген Серебряков, Олег Сотніков та Олексій Мінін. У США назвали ті самі прізвища, також у списку Іван Єрмаков, Артем Малишев, Дмитро Бадін. 

Згодом Канада також звинуватила Росію у хакерських атаках.

Нагадаємо, Нідерланди звинуватили РФ у спробі вкрасти дані розслідування катастрофи MH17. Також 4 жовтня Британія звинуватила військову розвідку Росії в кібератаках по всьому світу

Також повідомлялося, що Німеччина та Британія можуть запровадити нові санкції проти Росіїчерез кібератаки.

За даними газети Sunday Times, у Британії розглядають можливість кібератаки проти Росії у разі низки агресивних дій з боку Кремля.

У Раді Федерації Росії назвали звинувачення Британії в кібератаках новою інформаційною атакою та додали, що вона ляже «цеглинкою в будівлю стіни нової холодної війни проти Росії».

У лютому 2018 року The Washington Post повідомило, що російські шпигуни здійснили хакерську атаку на Олімпіаду-2018 під час церемонії відкриття Ігор.

Російські спортсмени виступали на Зимовій Олімпіаді-2018 під нейтральним прапором. Такі обмеження для країни запровадили після допінгового скандалу.

Поділитись: