УКРАЇНА

СБУ: Гліщинська та Діденко, на яких обміняли Афанасьєва та Солошенка, були завербовані спецслужбами Росії

УКРАЇНА/СБУ: Гліщинська та Діденко, на яких обміняли Афанасьєва та Солошенка, були завербовані спецслужбами Росії
Зберегти
Вигляд

Громадяни України Олена Гліщинська та Юрій Діденко, яких обміняли на Солошенка та Афанасьєва, були завербовані спецслужбами Росії для дестабілазації ситуації на Одещині та створення там республіки «Бессарабія».

Про це в ефірі Громадського сказав радник голови СБУ Юрій Тандіт.

«Там не сталося фейкове утворення. Вони намагалися анексувати частину України, як це сталося в Криму. У деяких силовиків Росії є бажання розібратися до кінця з тими, хто не зміг це організувати і запитати за це у них», — сказав Тандіт.

«Ми відкрито можемо говорити, що Гліщинска і Діденко були завербовані спецслужбами сусідньої держави. Вони вели координацію цього злочинного угрупування і якби не спецслужби ця спроба була би реалізована. Готувалися теракти і дестабілізація в регіоні», — розповів радник голови СБУ.

Олена Гліщинська та Юрій Діденко — громадяни України, яких у квітні 2015 року затримали за сепартизм. 14 червня їх обміняли на українців Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва.

Гліщинська та Діденко є фігурантами однієї справи про створення «Бесарабської народної ради», метою якої було відокремлення південної частини Одеської області з перетворенням її в окрему республіку «Бессарабія».

Діденку торік був винесений вирок, і 14 червня в день обміну його помилував президент України, Гліщинській 13 червня 2016 року, напередодні обміну, суд лише змінив запобіжний захід і випустив її на волю. Вироку суду щодо неї ще не було.

Читайте також: Сепаратизм на обмін. Що відомо про одеських журналістів-сепаратистів Гліщинську та Діденка?

Пов`язані новини