УКРАЇНА

СБУ Одеси пояснила обшуки у засновника видання про криптовалюти

18 грудня, 2017 22:18
УКРАЇНА/СБУ Одеси пояснила обшуки у засновника видання про криптовалюти
Зберегти
Вигляд
Правоохоронці викрили в Одесі громадянина Росії, який організував механізм легалізації грошей із використанням криптовалют для подальшого перерахування їх до РФ і тимчасово окупованих територій Донбасу та анексованого Криму.

Служба безпеки України в Одесі пояснила обшуки у засновника онлайн-видання про криптовалюти.

Як повідомляє прес-центр СБУ, правоохоронці викрили в Одесі громадянина Росії, який організував механізм легалізації грошей із використанням криптовалют для подальшого перерахування їх до РФ і тимчасово окупованих територій Донбасу та анексованого Криму.

«Правоохоронці встановили, що зловмисник через спеціально створені веб-ресурси та офшорні компанії створив систему нелегальної конвертації грошей, зокрема з використанням криптовалют. Серед клієнтів ділка були фізичні та юридичні особи з України та Росії», — ідеться у заяві.

Підприємець нібито заволодів також грошима громадян США, які «відмив» переводячи їх у «біткоїни» та інші криптовалюти.

За інформацією спецслужби, громадянин РФ тривалий час проживає на території України завдяки оформленню фіктивного шлюбу.

Не маючи офіційно постійного джерела доходів у нашій країні, він отримує значні прибутки від протиправної діяльності.

«Під час досудового розслідування співробітники СБУ отримали дані, що зловмисник підтримує прямі особисті зв’язки з керівництвом деяких міністерств та відомств РФ, у тому числі силових, а також безпосередньо співпрацює з Головою правління Сбербанку Росії з питань побудови російської системи переказів коштів за технологією «блокчейн»», — зазначили в Службі.

У рамках досудового слідства тривають процесуальні заходи щодо перевірки причетності вказаної особи до дій на шкоду суверенітету та територіальній цілісності України, а також встановлення інших співучасників протиправного механізму. 

Раніше одеський проект про криптовалюти Forklog повідомив про обшуки з боку СБУ. Спочатку в СБУ спростували обшуки. 

У Forklog відкидають звинувачення і стверджують, що особи і компанії, які фігурують у розслідуванні, не пов'язані з його засновниками.

Пов`язані новини