СБУ оприлюднила аудіозапис, у якому «агент НАБУ» Шевченко нібито обговорює закупівлю зброї з Росії

Служба безпеки України повідомила про нові деталі підозри колишньому народному депутату Семенові Семенченку та «позаштатному агенту НАБУ» Євгенові Шевченку. Їх підозрюють у створенні незаконної приватної військової компанії (ПВК).

Про деталі справи на брифінгу розповів начальник Управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Костянтин Невмержицький.

У спецслужбі оприлюднили аудіозапис, у якому Шевченко нібито обговорює постачання зброї з Росії. За словами Невмержицького, СБУ також перевіряє причетність Шевченка до налагодження каналу постачання зброї з Росії до Іраку, Сирії та Афганістану.

Також в СБУ оприлюднили переписку Шевченка з імовірним спільником — керівником ТОВ «Оптимумспецдеталь» Андрієм Рогозою. Там вони теж нібито обговорюють закупку деталей.

За словами Головаша, Семенченко та Шевченко у 2018 році організували військову компанію, що готувала громадян України як найманців для військових операцій за кордоном. Учасники цієї організації, ймовірно, тренувалися на території «Центренерго» у Київській області. За даними СБУ, вони проходили саперну, фізичну, а також вогневу підготовку.

Головаш зазначив, що в матеріалах кримінального провадження достатньо доказів, що Шевченко не тільки був у витоках створення цієї організації, а забезпечував постачання амуніції й обладнання, боєприпасів, вибухівки для проведення тренувань, а також для потреб цього незаконного збройного формування.

Про що йдеться?

24 березня Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора заявили, що викрили приватну військову компанію (ПВК), яка діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій та укладала контракти з різноманітними групами з країн Близького Сходу.

Можливими організаторами ПВК правоохоронці зазначили ексдепутата Семенченка та «таємного агента НАБУ» Шевченка. За даними слідчих, вони є можливими організаторами та учасниками схеми із ввезення військових запчастин та товарів подвійного призначення з Росії. Пізніше ці товари продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами, кажуть в СБУ.

У складі організації, за даними слідства, є понад 150 людей. Їх вербували серед колишніх військових та правоохоронців із досвідом участі у бойових діях та готували на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області.

Правоохоронці провели 80 обшуків у Києві, Київській та Донецькій областях за місцями проживання та тренування фігурантів, де серед іншого знайшли великий склад зброї.

Наразі про підозри у справі повідомили 5 фігурантам (серед яких Семенченко та Шевченко). Їм закидають ст. 260 Кримінального кодексу України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Санкція цієї статті передбачає позбавленням волі від 2 до 5 років.

Що каже Шевченко?

У коментарі hromadske він розповів, що кілька місяців тому Семенченко вийшов на нього з пропозицією інвестувати у створення охоронної компанії для роботи, яка б надавала послуги з охорони об'єктів та супроводження конвоїв.

Планувалося, що структура працюватиме в Сирії та в Афганістані за контрактами з Держдепартаментом США. Однак, за словами Шевченка, далі розмов справа не пішла.