Екс-чиновник адміністрації президента Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов консультує головного редактора інтернет-видання «Страна.ua» Ігоря Гужву стосовно отримання політичного притулку у Відні.

Екс-чиновник адміністрації президента Віктора Януковича, юрист Андрій Портнов консультує головного редактора інтернет-видання «Страна.ua» Ігоря Гужву стосовно отримання ним політичного притулку у Відні.

Про це Гужва повідомив у коментарі Громадському.

«Портнов сказав, що буде допомагати і консультувати мене з усіх питань, пов'язаних з наданням політичного притулку», — сказав Гужва. 

У Відні головред «Страна.ua» вже подав документи щодо отримання політичного притулку.

«Процедура максимум займає 15 місяців, може швидше. Мені видали документ, що свідчить, що мою заяву прийняли до розгляду і весь цей час я зможу перебувати в Австрії», — додав Гужва.

На питання про те, яким чином він продовжуватиме брати участь у слідстві проти нього, Гужва зазначив: «Я вибудовую свою стратегію захисту, консультуюся з адвокатом, тому поки не готовий говорити про свої плани».

Гужва обгрунтовує свій від'їзд тим, що кримінальні провадження проти нього є елементом тиску на редакцію видання.

«Я є тим важелем, через який можна чинити тиск з боку влади на нас (Страна.ua) — через кримінальні справи і загрози арешту», — додав він. 

31 січня стало відомо, що головред «Страна.ua» Гужва виїхав до Відня та попросив політичного притулку. Він заявив, що проти нього відкрито 5 кримінальних проваджень, які можуть передбачати до 7 років позбавлення волі. При цьому він залишається головним редактором видання. 

Головного редактора «Страна.ua» затримали 22 червня в Києві. Також у редакції видання пройшли обшуки, було вилучено флеш-накопичувач, на якому нібито знаходилися документи, що містять держтаємницю.

Гужву підозрюють у вимаганні хабаря 20 тисяч доларів за нерозголошення інформації. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ГПУ оприлюднила оперативне відео у справі головреда «Страна.ua» Гужви

27 червня Гужва вийшов із СІЗО під заставу в розмірі 544 тисячі гривень.

Поділитись: